LinkedIn: 8 grešaka zbog kojih ne uspevate da nađete posao

Avatar photo

Kada je u pitanju pronalaženje posla, sve se svodi na to koga poznajete i šta znate. Dok vas poznanstva sa ljudima na visokim pozicijama mogu dovesti do razgovora za posao, vaše veštine i iskustvo će vam pomoći da obezbedite radno mesto.

Tu na scenu stupa LinkedIn, platforma koja je postala nezaobilazna za profesionalno umrežavanje i traženje posla. Ipak, mnogi ljudi koji aktivno traže posao ne koriste sve prednosti koje ova mreža nudi, što ih može koštati dragocenih prilika

U nastavku su navedene najčešće greške koje možete napraviti na LinkedIn-u, a koje vam mogu otežati pronalaženje posla.

1. Nepotpun profil

Jedna od najčešćih grešaka je ostavljanje profila nepotpunim. LinkedIn nagrađuje korisnike sa potpunim profilima, a poslodavci često pretražuju profile i analiziraju veštine kako bi pronašli adekvatne kandidate. Stoga, uverite se da su sve sekcije na vašem profilu popunjene, uključujući obrazovanje, iskustvo, veštine i preporuke.

2. Zastareo sadržaj

Profil koji nije ažuriran može odati utisak da ste neaktivni ili da nemate relevantno iskustvo. Redovno ažurirajte svoj profil kako biste prikazali svoja trenutna postignuća, veštine i kurseve koje ste pohađali.

uspeh na poslu linkedin

3. Nedostatak veština

Izostavljanje sekcije sa veštinama ili navođenje nejasnih ili nerelevantnih veština može vas isključiti iz procesa selekcije. Dodajte relevantne veštine koje su poželjne za poziciju koju priželjkujete. Takođe, potrudite se da pružite konkretne primere kako ste te veštine koristili u praksi.

4. Pravopisne i gramatičke greške

Greške u pisanju mogu stvoriti loš utisak kod poslodavaca. Uvek pregledajte svoj profil i zamolite prijatelja ili kolegu da ga pogleda kako bi uočili eventualne greške.

5. Neprikladna profilna fotografija

Profilna fotografija je prva stvar koju poslodavci primete. Izbegavajte neozbiljne ili neprofesionalne fotografije. Izaberite onu na kojoj ste prikladno obučeni i koja jasno prikazuje vaše lice.

6. Zanemarivanje OpenToWork opcije

radni kutak uspeh

Možda te zanima
upoznavanje novih ljudi

Ako aktivno tražite posao, koristite opciju OpenToWork. Ova oznaka omogućava regruterima da vide da ste otvoreni za nove prilike. Uverite se da je vaša željena pozicija jasno definisana.

7. Pasivno ponašanje

Biti pasivan na LinkedIn-u može vas koštati prilika. Redovno se uključujte u diskusije, delite relevantne članke i postavljajte pitanja.

8. Zanemarivanje umrežavanja

Umrežavanje je ključno za uspeh na LinkedIn-u. Povezujte se sa kolegama, bivšim saradnicima i ljudima iz industrije. Razvijanje mreže kontakata može vam otvoriti vrata ka novim poslovnim prilikama.

Dakle, LinkedIn je odličan alat koji može značajno poboljšati vaše šanse za pronalaženje posla. Izbegavajte ove uobičajene greške kako biste povećali svoje šanse za uspeh i privukli pažnju poslodavaca. Redovno ažuriranje profila, umrežavanje i jasno navođenje veština i ciljeva može vas dovesti korak bliže vašem poslu iz snova.

© 2023, sva prava zadržava ZdraviJa magazin.

Povratak na vrh